Події
31.03.2015 року відбувся форум ліцеїв і гімназій Луганської області, де було дано старт обласного конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних закладів і родин».
1.04.2015 року У рамках проведення Психологічного фестивалю «Паросток», що проводився на базі Київського Палацу дітей та юнацтва, Гаркавенко З.О. виступила з доповіддю . «Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів і родин: реалії і перспективи» на пленарному засіданні.
9.04.2015 року один з сюжетів інформаційно-музичної програми «Обрії» (10.20-10.59) був присвячений результатам Всеукраїнської конференції в Тернополі (18-10 березня ц.р.).
Архівний запис: http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=815485
18.04.2015 року у рамках виставки «Кар’єра і освіта - 2015» в Українському домі відбувся круглий стіл «Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів і родини у вихованні особистості: презентація досвіду і нові перспективи», організаторами якого стали Інститут проблем виховання, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН.
23.04.2015 року у рамках семінару практичних психологів і соціальних педагогів Шевченківського району м. Києва З.О.Гаркавенко презентувала новий етап конкурсу «РАЗОМ!» та його експериментальну програму «Відкриті Родинні Студії (ВРС)».
29.04.2015 року Г.М.Лактіонова виступила з доповіддю «Розвиток партнерства з родиною як завдання і ресурс соціально-педагогічної роботи: нові підходи, нові технології» на пленарному засіданні Міжнародної науково-практична конференції «Соцільна робота як правозахисна професія» на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
11.05.2015 року (10.25-10.54) З.О. Гаркавенко брала участь в авторській програмі Ірини Ткаченко «Житейські будні». Архівний запис: http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=859162
21.05.2015 року у рамках святкування 80-ліття Київського Палацу дітей та юнацтва відбулася презентація інноваційних програм. У своєму виступі на заході Г.М.Лактіонова презентувала представникам позашкільних закладів України ідею, принципи, завдання, організаційні засади конкурсу «РАЗОМ!...».
У газеті для фахівців «Соціальний педагог» №5 у рубріці «Новини» надруковано матеріал «Всеукраїнська науково-практична конференція «Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин» (С. 4–7).
Дипломант конкурсу «Партнерство навчальних закладів і родин», представник батьківської громади м.Черкаси, член Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!...» С.Ю.Радченко отримав міні-грант на реалізацію проекту «Кімната першої книжки», яку буде створено у Черкаській області.
28.05.2015 року відбулося засідання Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!..». За його результатами ухвалили:
1) Склад Оргкомітету;
2) Методичні рекомендації щодо організації конкурсу «РАЗОМ!..».
4.06.2015 року відбулась інтернет-нарада представників Організаційного комітету конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин» з Луганським регіональним Оргкомітетом. Перед учасниками наради виступили Голова Оргкомітету доктор педагогічних наук, професор Хомич Лідія Олексіївна та Заступник Голови доктор педагогічних наук, професор Лактіонова Галина Михайлівна.
4.06.2015 року за підтримки Смілянського міського ЦСССДМ у приміщенні Центральної міської бібліотеки для дітей член Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!...» Черкаси Сергій Радченко презентував свій новий проект «Дитяча бібліотека. Кімната перших книжок». Ідея проекту полягає в створенні простору, в якому дитина не мала б іншого вибору, крім як сконцентруватися на книзі.
11.06.2015 року відбулося перше засідання Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!...» у м. Києві, який очолила директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка доктор педагогічних наук. професор О.В.Безпалько. Заступником голови Оргкомітету обрана заступник директора Інституту людини кандидат психологічних наук Марія Терещенко, відповідальним секретарем – Керівник науково-методичного центру соціально-психологічних тренінгів Воронюк Галина Анатоліївна.
12.06.2015 року ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, як один із співорганізаторів відкритого конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин», розіслав листи ректорам (директорам) інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти з рекомендацією використати можливості конкурсу для презентації кращого досвіду регіонів з питань партнерської взаємодії навчальних закладів з родинами, а також для виявлення авторів нових підходів та успішних практик, що відповідають викликам часу.
30.06.2015 року відбулась робоча зустріч щодо створення Мелітопольського регіонального Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин.
1.09.2015 року укладено угоди про науково-практичне співробітництво з Інститутом людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Київським палацом дітей та юнацтва, Управлінням освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації. Сторони погодили об’єднання зусиль у питаннях організації та проведення конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин».
14.09.2015 року о 10.30 на каналі «Майдан ТБ» вийшла програма «Відкриті родинні студії - відповідь на актуальні суспільні виклики». Ведуча – Ірина Ткаченко, учасник – Зоя Гаркавенко.
24.09.2015 року в рамках Першої міжнародної спеціалізованої виставки «ЗНО – 2016. Освіта в Україні. Освіта за кордоном» відбулась презентація «Відкритті родинні студії як нова форма співпраці з родиною: перший досвід впровадження», яку представили завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України доктор педагогічних наук, професор Лактіонова Галина Михайлівна та провідний науковий співробітник відділу розвитку педагогічної культури дорослих ІПООД НАПН України, кандидат психологічних наук Гаркавенко Зоя Олександрівна. В ході презентації було висвітлено сутність і особливості ідеї проведення Відкритих родинних студій, представлено першу практику їх застосування у навчальних закладах Києва і Тернополя, запропоновано використання Відкритих родинних студій як форми проведення батьківських зборів та розкрито досвід застосування як компоненту конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів,соціальних служб і родин».
1.10.2015 року укладено угоду про науково-практичне співробітництво у питаннях підвищення професійної компетентності фахівців системи соціальних служб і батьків та формування партнерства навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин із Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
8.10.2015 року в рамках форуму «Освіта дорослих як ресурс місцевого розвитку» Міжнародних днів освіти дорослих на Львівщині (5-10 жовтня 2015) відбулось засідання круглого столу «Родина як суб’єкт освіти дорослих: потенціал забезпечення сталого розвитку регіону». Модератори: Галина Лактіонова, завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор та Світлана Машкіна, старший науковий співробітник відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, кандидат педагогічних наук. На обговорення учасників було винесено питання для дискусії: 1). Підготовка фахівців для взаємодії з родиною: умова розвитку соціального партнерства; 2). Освіта дітей, молоді та дорослих: можливість міжпоколінного діалогу; 3). Співпраця родин, навчальних закладів, церкви і недержавних громадських організацій: перспективи для розвитку громадянських ініціатив; 4). Стимулювання до навчання дорослої людини через освітніпрограми для всієї родини. Реальні пропозиції: наявність чи відсутність?; 5). Конкретні кроки громади щодо сприяння привабливості ідеї безперервної освіти для всіх членів родини. Філософія освіти третього віку у контексті міжгенераційного діалогу? Які ресурси для цього існують вже сьогодні?
15.10.2015 року створено регіональний Оргкомітет конкурсу «РАЗОМ!..» у місті Мелітополь за ініціативи Мелітопольського міський центру для сім’ї, дітей та молоді. До складу Мелітопольського регіонального Оргкомітету увішли представники вищих навчальних закладів, освітніх установ, культурно-просвітницьких установ, соціальних служб, батьківської громади міста.
16.10.2015 року участь у конкурсі в якості співорганізатора підтвердив Мелітопольський міський центр для сім’ї, дітей та молоді. До складу Оргкомітету конкурсу делеговано Шевченко Тетяну Кузьмівну, директора Мелітопольського міський центру для сім’ї, дітей та молоді.
22.10.2015 року пройшло друге засідання Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!..», на якому підведено підсумки підготовчого етапу конкурсу та ухвалено новий склад Оргкомітету.
27.10.2015 року відбулась перша зустріч у форматі «Відкриті Родинні студії» у Шевченківському районі міста Києва на базі музичної студії школи №135 слухачів Школи свідомого батьківства «Батьківська просвіта», в якій взяли участь представники батьківських громад 15 навчальних закладів району. Модератором виступила провідний науковий співробітник відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, співавтор програми «Відкриті Родинні Студії», кандидат педагогічних наук Гаркавенко Зоя Олександрівна,яка презентувала ідею програми, основні принципи та моделі її реалізації. Участь у роботі «Відкритих Родинних студій» прийняли заступник начальника управління освіти і науки Шевченківського району м. Києва з виховної та спортивно-масової роботи Тетяна Харітонова, методист з психологічної служби районного навчально-методичного кабінету Віктор Почупайло.
29.10.2015 року на базі Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відкрито роботу творчої студії «Розвиток партнерських стосунків між соціальними інститутами як засіб для створення умов успішного розвитку особистості» для відповідальних за проведення конкурсу в містах та районах Луганської області, керівників громадсько-активних шкіл, керівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів, керівників методичних об’єднань, заступників директорів із виховної роботи, класних керівників. Участь у роботі творчої студії взяла завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Лактіонова Г.М.
7.10.2015 року у радіопередачі «Батьківські збори» Першого каналу Українського радіо презентовано інноваційний освітній проект конкурсу «РАЗОМ!.." Відкриті родинні студії. Учасники програми: доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти дорослих НАПН України Галина Лактіонова, директор київської школи № 207 Оксана Бєлкіна, мама Оксана Матвєєва. Архівний запис: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=1045047
9.11.2015 року підтверджено участь у конкурсі у статусі співорганізатора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України. До складу Оргкомітету конкурсу делеговано старшого наукового співробітника УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, кандидата педагогічних наук Косенчук Ольгу Геннадіївну.
4.11.2015 року у Київському міському будинку вчителя відбулося засідання круглого столу «Навчальний заклад і родина: кроки до партнерства», організаторами якого виступили Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної адміністрації; Київський університет імені Бориса Грінченка; Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. У дискусії брали участь директори, заступники директорів з виховної роботи ЗНЗ, директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи ПНЗ, голови батьківських комітетів, методисти РНМЦ з виховної роботи, голови районних методичних об’єднань класних керівників, соціальні педагоги та психологи, які зацікавлені в успішному партнерстві педагогічного колективу навчального закладу та батьків. Учасники круглого столу обговорили питання партнерства з родиною як системного ресурсу покращення якості освіти; сучасного досвіду побудови та розвитку взаємодії «Навчальний заклад – родина – громада». Зокрема, Лактіонова Галина Михайлівна, завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, познайомила присутніх з моделями сучасних родин, новими підходами щодо їх взаємодії з педагогічними колективами навчальних закладів, зробила акцент на тому, що розвиток сучасного навчального закладу повинен базуватися саме на партнерських засадах взаємодії батьків, вчителів та дітей. Войцехівський Михайло Федорович, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, презентував новий проект взаємодії з родиною «Інститут родини», що має на меті підвищення рівня професійної компетентності та педагогічної культури дорослих, які здійснюють функцію вихователів, шляхом створення на регіональному рівні, в межах територіальної громади міста Києва, інноваційної моделі формальної, неформальної, інформальної освіти батьків, членів родин, освітян та інших фахівців та передбачає організацію тренінгів, майстер- класів, спрямованих на підвищення рівня батьківської компетентності. Безпалько Ольга Володимирівна, директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор психологічних наук, професор, анонсувала та запропонувала взяти участь у відкритому конкурсі науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «Разом! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин», зорієнтованого на об’єднанню зусиль різних соціальних інституцій в інтересах дитини.
7.11.2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва офіційно розпочала свою діяльність Відкрита родинна студія для вільного спілкування, обміну досвідом і дружніх порад щодо виховання для батьків. Формат зустрічі «рівний — рівному» спонукав до діалогу батьків, які успішно подолали труднощі у вихованні власних дітей та вже мають позитивні результати, із тими, хто стикнувся зі схожими проблемами у своїй родині. Питання, що турбують родини дуже різні: як навчити читати та прищепити жагу до читання; як бути поруч із дитиною у складний для неї шкільний період; як допомогти дитині опанувати свою агресію. Присутні підтримали ініціативу Палацу щодо створення Відкритої родинної студії та вирішили зустрічатися в оновленій бібліотеці Київського Палацу кожної другої суботи місяця. Теми зустрічей визначатимуть батьки. http://www.palace.kiev.ua/index.php/viddili/redaktsijno-vidavnichij-tsentr/2013-persha-zustrichbatkiv-u-vidkritij-rodinnij-studiji-palatsu-2015
18.11.2015 року у Луганському ОІППО відбувся інструктивно-методичний семінар для завідувачів і вихователів-методистів ДНЗ - керівників конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин». Семінар проводився з метою надання науково-методичної допомоги щодо майбутньої презентації досвіду в різних номінаціях. Учасники семінару отримали корисні рекомендації від членів оргкомітету конкурсу: заступника голови Оргкомітету Кас’янової О.В., членів Оргкомітету Калько І. В., Чумак Н.О.
22.11.2015 року у радіопередачі для родинного прослуховування «Сім’я – фортеця моя» Першого каналу Українського радіо було продовжено розмову за підсумками презентації інноваційного освітнього проекту конкурсу «РАЗОМ!.." Відкриті родинні студії. Учасники програми, завідувач відділу Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Галина Михайлівна Лактіонова й подружжя з Києва Іван Георгійович і Марина Валеріївна Громеї обговорили питання взаєморозуміння між різними поколіннями у родині. Архівний запис: http://schedule.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=1062617
9.12.2015 року член Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!..», представник батьківської громади м. Черкаси Сергій Радченко виступив перед слухачами курсів Черкаського ОІППО. Шкільним бібліотекарям і працівникам дошкільних навчальних закладів були презентовані провідні завдання і засади конкурсу «РАЗОМ!..», а також новий проект родини Радченків – «Кімната перших книжок», що буде відкрито на новорічні свята у районній дитячій бібліотеці с. Червона Слобода Черкаської обл. за підтримки гранту програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» компанії «Монсанто-Україна», а також за кошти спонсорів.
Детальний звіт
7.12.2015 року Організаційний комітет конкурсу «РАЗОМ!..» зареєстрував до участі у конкурсі: 1) соціально-мистецький проект «Країна дитячих надій» до Всесвітнього дня паліативної допомоги громадської організації «Українська творча спілка «Три крапки» м. Черкаси під керівництвом Гладун Ольги Дмитрівни; 2) проект «Грані співдружності» педагога-організатора Навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» № 7 м. Дніпродзержинська Горбачової Валентини Миколаївни; 3) проект "Кіно-веселка"асистента кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького Єрьоміної Лілії Євгенівни; 4) проект «Взаємодія сім’ї та школи – дорога до успішного виховання дитини» під керівництвом заступника директора з НВР Улугватського НВК «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» Христинівської районної ради Черкаської області, виконаний Вараниці Таїсії Михайлівни; 5) проект «Берегиня українського роду» авторського колективу Золотінської гімназії ім. С.Д. Скляренка під керівництвом директора гімназії Денисюк Любов Іванівни.
17.12.2015 року доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу розвитку педагогічної культури дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Г.М. Лактіонова доповідала про хід та результати дослідження «Теоретико-методичні засади підготовки педагогів до взаємодії з родиною в сучасних умовах» на засіданні Президії Академії педагогічних наук України.
Президія відзначила, що проблема взаємодії навчальних закладів і родин з урахуванням сучасних суспільних викликів набуває особливого соціально-педагогічного значення. В основу концепції дослідження покладено положення про цілісний виховний простір, який розглядається як системний ресурс, що створюється у партнерстві навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб, родин. Перевірка концептуальних положень дослідження здійснювалася поетапно впродовж двох років у процесі розробки та проведення конкурсу «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин».
12.02.2016 року Луганський регіональний Оргкомітет направив для участі в конкурсі з номінації: «Створюємо цілісний виховний простір: заклад – родина – громада» матеріали проектів: середньої Сєвєродонецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Сєвєродонецької міської ради Луганської області; Біловодської гімназії Біловодської районної ради Луганської області; Троїцької гімназії Троїцької районної ради Луганської області; комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 12 «Малюк» Сєвєродонецької міської ради Луганської області; з номінації: «Готуємо дитину до гідного самостійного життя» матеріали проекту Сєвєродонецької спеціалізованої середньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленням вивченням іноземних мов № 17 Сєвєродонецької міської ради Луганської області; з номінації: «Готуємо дитину до гідного самостійного життя» комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 25 «Журавлик» Сєвєродонецької міської ради Луганської області; з номінації: «Розкриваємо виховний потенціал родини» комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 19 «Ластівка» Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
17.02.2016 року відбулось третє засідання Оргкомітету конкурсу на базі Київського Палацу дітей та юнацтва, у якому прийняли участь директор Палацу дітей та юнацтва Добровольська О.М., в.о. заступника директора з інновацій Пархоменко І.М., зав. відділом розвитку позашкільної освіти Крот О.М. Члени Оргкомітету розглянули перебіг регіонального етапу конкурсу та окреслили план дій щодо наступного організаційного етапу. Зокрема, Оргкомітет конкурсу прийняв рішення продовжити регіональний етап конкурсу терміном на 1 місяць до 1 квітня 2016 року, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію, яка вплинула на роботу навчальних закладів та для створення оптимально сприятливих умов роботи регіональних оргкомітетів конкурсу.
1.03.2016 року відбувся відкритий семінар "Навчальний заклад і сучасна родина: нові реалії, підходи, технології взаємодії", підготовлений Галиною Михайлівною Лактіоновою, доктором педагогічних наук, кандидатом філософських наук, професором, головним науковим співробітником відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. http://school173.com.ua/news/semnar-navchalnij-zaklad-suchasna-rodina-nov-real-pdxodi-texnolog-vzamod.html
17.03.2016 року у рамках XXV Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра –2014» відбувся круглий стіл «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів і родин» для освітяни м. Києва; науковців з структурних підрозділів НАПН України; викладачів вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку педагогічних кадрів, інститутів післядипломної педагогічної освіти; представників батьківської громади. Ведуча круглого столу Лактіонова Галина Михайлівна, головний науковий співробітник ІПООД НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, кандидат філософських наук, поставила на обговорення питання: 1. Розвиток партнерства з родиною, громадою як нагальне завдання і ресурс навчальних закладів; 2. Відкритий конкурс «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин»: досягнення, проблеми, перспективи; 3. Відкриті родинні студії: від задуму – до впровадження; 4. Підвищення компетентності вчителів у процесі післядипломної освіти щодо взаємодії з родинами. Участь в обговоренні прийняли Цимбал Ірина Іванівна, директор Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук; Алєксєєнко Тетяна Федорівна, завідувач лабораторії соціальної педагогіки ІПВ НАПН України, кандидат педагогічних наук; Гаркавенко Зоя Олександрівна, доцент Національного педагогічного університету імені Миколи Драгоманова, кандидат психологічних наук; Мартова Світлана Григорівна, заступник директора Київського Палацу дітей та юнацтва, заслужений працівник освіти України.
17.03.2016 року у рамках XXV Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра –2014» відбувся круглий стіл Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Партнерство – ресурс інноваційного розвитку навчального закладу». З доповідями на засіданні круглого столу виступили Цимбал Ірина Іванівна, к.пед.н., доцент, ректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Данильєв Анатолій Олексійович, к.і.н., доцент, проректор з навчальної роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Лактіонова Галина Михайлівна, д.пед.н., професор, головний науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України; Журба Микола Анатолійович, д.філос.н., професор, завідувач кафедри управління освітою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Голубенко Ірина Леонідівна, методист кафедри управління освітою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Тарасенко Олена Володимирівна, директор комунальної установи «Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Луганської області; Горобинська Ірина Вікторівна, директор середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 міста Сєвєродонецька Луганської області.
17.03.2016 року відбулось четверте засідання Оргкомітету конкурсу на базі Київського Палацу дітей та юнацтва, у якому прийняли участь на запрошення Панок В.Г., директор НМЦ практичної психології і соціальної роботи, доктор психологічних наук, професор , Цвєткова Г.Г., завідувач кафедри дитячої творчості факультету педагогіки та психології. НПУ ім. М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, Петлицька Н.М., зав. відділом художньої творчості КПДЮ, Воронюк Г.А., керівник науково-методичного центру соціально-психологічних тренінгів Інституту людини Київського університету ім. Б. Грінченка, Постригач Н.О., ст. науковий співробітник ІПООД НАПН України, Крот О.М.,завідувач відділу психологічної підтримки та науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу КПДЮ, Савченко С.В., методист науково-методичного центру гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ ім. Б.Грінченка. Зокрема, було прийнято рішення, що експертами конкурсних робіт при їх оцінюванні виступатимуть члени Оргкомітету конкурсу.
18.03.2016 року у межах заходів VІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016» відбулася організаційно-діяльнісна гра «Клубок думок» на тему «Перспективи розвитку інклюзивної освіти в позашкільному навчальному закладі: проблеми, пошуки, рішення». Ініціатором та організатором заходу став Київський Палац дітей та юнацтва. Формат гри передбачав мозковий штурм, регламентований обмін думками запрошених експертів та практиків у галузі позашкільної освіти. Одним з модераторів організаційно-діяльнісної гри стала головний науковий співробітник відділу андрагогіки, доктор педагогічних наук, професор Лактіонова Г.М. У діловій грі взяло участь понад півсотні учасників, серед яких працівники позашкільних навчальних закладів – директори позашкільних навчальних закладів з різних регіонів України та районних центрів творчості, представники громадських організацій, соціальних служб м. Києва та реабілітаційних центрів. Учасники обговорили сильні й слабкі сторони, ризики та можливості впровадження інклюзивної освіти у позашкіллі. В обговоренні також взяла участь і представник благодійного фонду Петра Порошенка Олена Безрека.
23.03.2016 року головний науковий співробітник відділу андрагогіки, доктор педагогічних наук, професор, Галина Михайлівна Лактіонова в рамках відкритого авторського семінару "Навчальний заклад і сучасна родина: нові реалії, підходи, технології взаємодії" провела другу зустріч на тему «Зарубіжний і вітчизняний досвід взаємодії шкіл і родини», яка відбулась на базі Спеціалізованої школи № 85 міста Києва.
29.03.2016 року Г.М. Лактіонова презентувала педагогам і батьківській громаді Криворізького гуманітарного ліцею №129 програму відкритого авторського семінару "Навчальний заклад і сучасна родина: нові реалії, підходи, технології взаємодії". З деякими відгуками учасників скмінару можна познайомитись за посиланням:
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_a0ZPT2hwb1NadWc
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_NlBCMDcwWDYxWmM
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_NDkxQVBveGtpSXM
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_anU0RnhzSXEwWkk
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_dmpUQWNRN21STzA
- https://drive.google.com/open?id=0B4pr05vOtH-_NU9vSlQ4aXVablE
13.04.2016 року Відповідальний секретар Оргкомітету конкурсу "РАЗОМ!.." Машкіна С.В. підготувала реєстр робіт, що надійшли до Оргкомітету конкурсу.
21.04.2016 року відбулась остання зустріч у рамках семінару головного наукового співробітника відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктора педагогічних наук, професора Лактіонової Г.М. «Навчальний заклад і сучасна родина: нові реалії, підходи, технології», що пройшла у формі інтелектуального квесту та була присвячена пошуку відповідей на запитання «Як будувати мости партнерства?».
На світлинах: серед учасників семінару були директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка, кандидат педагогічних наук Войцехівський М.Ф., директор спеціалізованої школи №173 м. Києва Мазаєва Л.А., директор середньої загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 182 м. Києва Соколов Ю.Г., Голова батьківського комітету середньої школи №207 Матвєєва О.П.
21.04.2016 року пройшло п’яте засідання Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!..», на якому здійснено аналіз результату регіонального етапу конкурсу. Відповідно до Положення про проведення конкурсу укладено реєстр з 39 конкурсними роботами.
Розподіл робіт за регіонами виглядає наступним чином: Київським Оргкомітетом представлено 9 робіт, Тернопільським Оргкомітетом конкурсу – 9, Луганським Оргкомітетом конкурсу – 8, Мелітопольським Оргкомітетом конкурсу – 7, а також безпосередньо на адресу Оргкомітету надійшли - 3 роботи з Черкаської області, 2 роботи з Дніпропетровської області та 1 робота з Чернівецької області. Таким чином, можна відзначити тенденцію розширення географічних меж конкурсу.
За номінаціями, визначеними Положенням про конкурс, розподіл робіт виглядає наступним чином: за 1 номінацією «Зміцнюємо, розвиваємо взаємодію навчального закладу, родини, громади» подано 17 робіт; за 2 номінацією «Утверджуємо сімейні цінності, традиції» - 4; за 3 номінацією «Готуємо дитину до самостійного життя» - 12 робіт, за 4 номінацією «Розкриваємо виховний потенціал родини» - 6 робіт.
За видами робіт конкурсні роботи розподілились наступним чином: проектів - 16; програм - 4; науково-методичних розробок - 2; методичних розробок - 5; опису досвіду, есе – 12. Отже, роботи різних видів приймають участь у конкурсі.
За категорією авторів визначився наступний розподіл: переважна більшість робіт подано навчальними закладами – 30 робіт, серед яких 7 вищих навчальних закладів, 16 – середніх, 5 – дошкільних, 2 професійних училища. 5 робіт представлено культурно-освітніми закладами, 2 – науковими установами, 2 роботи – від родин. Переважна більшість робіт виконана авторськими колективами у партнерській співдружності з родинами. Оргкомітет ухвалив рішення про створення експертних груп для оцінювання конкурсних робіт. Проміжні результати оцінювання будуть обговорені на черговому засіданні Оргкомітету у червні 2016 р.
6.05.2016 року Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих, Інститутом проблем виховання НАПН України спільно з Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери».
Учасники конференції працювали за визначеними напрямами: теоретико-методологічні засади соціального партнерства; партнерство державних закладів, установ, громадських організацій у наданні соціальної підтримки вразливим категоріям населення; професійна підготовка фахівців соціальної сфери до партнерської взаємодії; технології взаємодії соціальних інститутів у сфері надання соціальних послуг: вітчизняний та зарубіжний досвід; виховний контекст партнерської взаємодії в системі інститутів соціальної сфери; ВНЗ як суб’єкт соціальної взаємодії у територіальній громаді.
У пленарному засіданні з доповіддю «Навчальний заклад і сучасні родини: нові реалії, нові підходи, нові технології розвитку партнерства» виступила доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України Лактіонова Галина Михайлівна.
Також в рамках конференції було проведено майстер-клас «Конкурс «РАЗОМ! Партнерство навчальних закладів і родин як інноваційна технологія розвитку партнерства», організований головним науковим співробітником відділу андрагогіки ІПООД НАПН України, доктором педагогічних наук, професором Лактіоновою Г.М. та провідним науковим співробітником відділу андрагогіки ІПООД НАПН України, кандидатом педагогічних наук Машкіною С.В.
27-28.04.2016 року головний науковий співробітник відділу андрагогіки, доктор педагогічних наук, професор Лактіонова Галина Михайлівна взяла участь у роботі Міжнародної практичної конференції «Сучасна сім’я. Профілактика ризикованої поведінки», організованої Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Учасники конференції обговорили питанням вдосконалення системи роботи з дітьми та батьками через впровадження профілактичних заходів, орієнтованих на посилення потенціалу сім'ї у формуванні навичок безпечної поведінки та придбанні просоціальних цінностей. У фокусі роботи конференції були презентовані профілактичні програми для впровадження в умовах навчальних закладів та під час безпосередньої роботи з сім’єю силами фахівців соціальної сфери і представників громадських організацій.
16.05.2016 року наукові співробітники відділу андрагогіки ІПООД НАПН України доктор педагогічних наук, професор Галина Михайлівна Лактіонова та кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник Машкіна Світлана Вікторівна взяли участь у роботі Наукової цукерні Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, яка працювала в межах Фестивалю науки. Участь у заході взяло понад 600 осіб: викладачі та студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, знані науковці у царині соціальної педагогіки та психології, практики, батьки та діти територіальної громади м. Києва. Наукова цукерня запропонувала відвідувачам 20 тематичних «столів», за якими одночасно обговорювалися найцікавіші теми із соціальної роботи, психології, корекційної та інклюзивної освіти, та які модерували досвідчені й натхненні спікери. Такий неформальний спосіб комунікації, що об’єднав досвідчених науковців, молодих дослідників, аспірантів, студентів, батьків та представників територіальної громади м. Києва, дозволив модераторам не лише презентувати результати наукового дослідження або ж наукову ідею, а й отримати зворотній зв’язок, почути критичну думку від колег та пересічних громадян.
31.05.2016 року головний науковий співробітник відділу андрагогіки, доктор педагогічних наук, професор Галина Лактіонова брала участь у 2-й Міжнародній конференції «СІМ'Я. Перетворення – Образ – Загрози – Підтримка”, що проходила у Жешувському університеті (Польща). Серед українських учасників на конференції були присутніми науковці з Харкова, Івано-Франківська, Львова, Бережан, а також один з дипломантів конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин», представник батьківської громади з м. Черкаси Сергій Радченко. Галина Лактіонова і Сергій Радченко виступили у рамках проведення секційних засідань конференції.
1 червня був підписаний договір про наукову співпрацю між Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих і Жешувським університетом.
16.06.2016 року пройшло шосте засідання Оргкомітету конкурсу «РАЗОМ!..», на порядку денного якого було обговорення проміжних результатів оцінювання конкурсних робіт. Учасників засідання привітала директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Лук’янова Лариса Борисівна.
Загальний реєстр конкурсних робіт включає 41 роботу. Таким чином, у порівнянні з попереднім етапом (2014/2015рр.) кількість робіт зросла практично удвічі.
За регіонами роботи поділяються таким чином: м. Київ - 11 робіт, Тернопільська область – 9, Луганська область – 8, Мелітопольська область – 7, крім пілотних областей на адресу Оргкомітету надійшли: 3 роботи з Черкаської області, 2 роботи з Дніпропетровської області, 1 робота з Чернівецької області. Отже, географічні межі конкурсу розширилися.
Розподіл робіт за конкурсними напрямками/номінаціями згідно із заявами конкурсантів виглядає наступним чином: за першим напрямком «Зміцнюємо, розвиваємо взаємодію навчального закладу, родини, громади» подано 19 робіт, за другим напрямком «Утверджуємо сімейні цінності, традиції» - 4, за третім напрямком «Готуємо дитину до самостійного життя» - 12 робіт, за четвертим напрямком - «Розкриваємо виховний потенціал родини» - 6 робіт..
Конкурсні роботи представлені за різними видами, зокрема: проектів – 18; програм – 4; науково-методичних розробок – 2; методичних розробок – 5; опис досвіду, есе – 12.
Керівниками авторських колективів/авторами конкурсних робіт стали представники 7 вищих навчальних закладів, 18 середніх, 5 дошкільних, 2 професійних училищ, 4 культурно-освітніх закладів,1 громадської організацій, 2 наукових установ. Подано також два есе, авторами яких є патронатна вихователька з Київської області та прийомна мати з м. Мелітополя. Таким чином, у порівнянні з попереднім етапом коло учасників розширилося. Цілком закономірно, що найбільш активними учасниками конкурсу є представники навчальних закладів.
За результатами обговорення результатів оцінювання конкурсних робіт члени Оргкомітету узгодили, що звання лауреатів конкурсу претендують автори наступних робіт:
за першим напрямком «Зміцнюємо, розвиваємо взаємодію навчального закладу, родини, громади» - опис досвіду авторського колективу Троїцької гімназії Троїцької районної ради Луганської області «Гімназія – центр партнерства, розвитку, порозуміння, успіху», проект «Підвищення енергоефективності комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу №12 «Малюк» Сєвєродонецької міської ради шляхом залучення до співпраці батьків та громади», опис досвіду авторського колективу Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» «Майбутні фахівці – активні члени громади міста», науково-методична розробка «Батьківська скарбничка» творчої групи учителів початкових класів Біловодської гімназії Біловодської районної ради Луганської області, проект авторського колективу Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка «Успішна дитина – щаслива родина – Соборна Україна»;
за другим напрямком «Утверджуємо сімейні цінності, традиції» - соціально-мистецький проект «Країна дитячих надій» до Всесвітнього дня паліативної допомоги Громадської організація «Українська творча спілка «Три крапки» при комунальній установі «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради, проект «Зберігаючи традиції» авторського колективу Мелітопольської загальноосвітньої школи І ступеня № 17, опис досвіду родинного клубу парафії св.вмч. Димитрія Солунського с. Бузова Київської області «Сім’я – частина Всесвіту й маленький Мікросвіт»;
за третім напрямком «Готуємо дитину до самостійного життя»: - методична розробка соціального педагога Лисенко Л. Г. ССШ №17 м. Сєверодонецьк Луганської області «Формування соціальної компетентності учнів разом із батьками, громадськими установами та організаціями», проект авторського колективу середньої загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Сєверодонецька Луганської області «Програма розвитку соціально-активної особистості в умовах громадської активної школи», проект соціальної підтримки для дітей соціально незахищених категорій «Після третьої» соціального педагога Тернопільської ЗОШ№ 4 Лещишин Т. О., опис досвіду вихователя-методиста комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 25 «Журавлик» Сєверодонецької міської ради Луганської області «Інтеграція суспільного та родинного виховання в формуванні соціальної компетентності дошкільників», проект «Енергоефективність в кожен дім» авторського колективу загальноосвітнього навчального закладу ІІ – ІІІ ступенів «Вечірня (змінна) спеціальна школа №27» міста Києва (29/3/E);
за четвертим напрямком «Розкриваємо виховний потенціал родини» - есе прийомної мати із Запорізької області Дерези Л. О. «Чужих дітей не буває», есе патронатного вихователя з Київської області Гурської Т.А. «Щоденник патронатного вихователя», програма підготовки волонтерів-ігротехніків до організації дозвілля в умовах вулиці «Kids Man» (у рамках проекту «У двори до дітвори!») студентки магістерського освітнього рівня за спеціальністю «соціальний педагог» Київського університету імені Бориса Грінченка Качуровської В. Ю., опис досвіду «Дієві форми роботи ДНЗ з батьками як важливий чинник створення позитивного іміджу дошкільного закладу» авторського колективу комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №19 «Ластівка» Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Окрім того, вирішено, що низка робіт буде відмічена в окремих номінаціях.
Питання «Про результати оцінювання робіт конкурсу «РАЗОМ!..» винесене на наступне засідання Оргкомітету, що заплановано провести у першій декаді серпня.
8.09.2016 року о 14.00 у Великій вітальні Київського міського будинку учителя (вул. Володимирська, 57, 3 поверх) відбулося засідання круглого столу для директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогічних працівників та батьків «Будуємо мости партнерства». Його організаторами виступили Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Модераторами були Лактіонова Г. М. - доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Войцехівський М. Ф. - директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент. У процесі проведення круглого столу виступили з доповідями: Лактіонова Г. М., Войцехівський М. Ф., Калько І. В., Гаркавенко З. О., Мерінова О. В., Крот О. М., Пугач А. В., Іванченко С. М., а також бажаючі.
28.09.2016 року у залі засідань Президії НАПН України відбулось підведення підсумків та нагородження лауреатів Відкритого конкурсу науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин».
15.10.2016 року на Українському радіо було трансльовано авторську програму Наталії Ступакової «Батьківські збори». Передача була присвячена Всеукраїнському конкурсуметодичних розробок, педагогічних програм і проектів «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин». В якості запрошених у ній взяли участь: директор Троїцької гімназії Луганської області Галина Меніна; доцент кафедри управління Луганського інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор проекту «РАЗОМ!» на регіональному рівні Ірина Калько; голова Троїцької селищної ради Луганської області Демид Палагно.
19.10.2016 року о 18.00 у Великій вітальні Київського міського будинку учителя (вул. Володимирська, 57, 3 поверх) відбулося відкрите засідання Клубу свідомого батьківства «Партнерство в освіті». Мета заходу полягала у: підвищенні ефективності роботи батьківської громадськості, навчальних закладів та органів управління освітою щодо формування навичок співпраці; підвищенні батьківської компетенції; встановленні партнерських стосунків; формуванні уміння цінувати взаємодію та бажання домовлятися; усуненні причин, які породжують звернення батьків; напрацюванні пропозицій щодо поєднання зусиль батьків, педагогів та громадськості для сприяння створенню комфортного та безпечного освітнього середовища для дітей в соціокультурному просторі міста.
Організаторами відкритого засідання Клубу свідомого батьківства «Партнерство в освіті» були ГО «Асоціація керівників шкіл м. Києва», ГО «Рада батьків міста Києва», районні батьківські ради (комітети), Київське відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, Київський міський будинок учителя, відділ неформальної та інформальної освіти для дорослих ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Інститут людини Київського університету імені Бориса Грінченка.
На заході були присутні батьківська громадськість, педагоги, представники громадських організацій та об’єднань.
Впродовж відкритого засідання Клубу свідомого батьківства «Партнерство в освіті» із доповіддю «Відкритті родинні студії як нова форма співпраці з родиною: перший досвід впровадження» виступила головний науковий співробітник відділу андрагогіки, доктор педагогічних наук, професор Галина Михайлівна Лактіонова. В межах виступу учасникам зібрання було надано інформацію про Відкритий конкурс науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин».
21.10.2016 року на Українському радіо було трансльовано авторську програму Наталії Ступакової «Сім’я – фортеця моя». Передача була присвячена партнерству в освіті, а саме співпраці школи, громади і родини. В якості запрошених у ній взяли участь голова ради батьків Дніпровського району Києва Оксана Мєрінова, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Михайло Войцехівський, директор Київської спеціалізованої школи №173 Людмила Мазаєва, доцент кафедри управління Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Калько.
28.06.2016 року пройшло восьме засідання Оргкомітету Відкритого конкурсу науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин», учасники якого узагальнили результати проведеної роботи, проаналізували результати проведеного анкетування членів Оргкомітету та номінантів конкурсу щодо ефективності та дієвості наявних нормативних документів та організаційних процедур, що регламентують проведення заходу та обговорили питання щодо перспектив конкурсу на подальшому етапі.
Грамотами Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України було відзначено активних учасників Оргкомітету конкурсу: Безпалько О. В., голову оргкомітету конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин» м. Києва, директора Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктора педагогічних наук, професор; Петрочко Ж.В., заступника директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, доктора педагогічних наук, професора; Піддячого В.М., молодшого наукового співробітника відділу андрагогіки ІПООД НАПН України, кандидата педагогічних наук. Грамоти присутнім вручила Голова Оргкомітету конкурсу Хомич Лідія Олексіївна, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.
28.06.2016 року пройшло восьме засідання Оргкомітету Відкритого конкурсу науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин», учасники якого узагальнили результати проведеної роботи, проаналізували результати проведеного анкетування членів Оргкомітету та номінантів конкурсу щодо ефективності та дієвості наявних нормативних документів та організаційних процедур, що регламентують проведення заходу та обговорили питання щодо перспектив конкурсу на подальшому етапі.
Грамотами Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України було відзначено активних учасників Оргкомітету конкурсу: Безпалько О. В., голову оргкомітету конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин» м. Києва, директора Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктора педагогічних наук, професор; Петрочко Ж.В., заступника директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, доктора педагогічних наук, професора; Піддячого В.М., молодшого наукового співробітника відділу андрагогіки ІПООД НАПН України, кандидата педагогічних наук. Грамоти присутнім вручила Голова Оргкомітету конкурсу Хомич Лідія Олексіївна, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.
Комментариев нет:
Отправить комментарий